O mně

Počítačům se věnuji od dětství, kdy mě můj táta bral k sobě odpoledne do výpočetního střediska v továrně. Zároveň jsem také trávil čas v počítačovém koutku ve školní družině s mladšími dětmi u mojí maminky, která tam pracovala jako vychovatelka.

Poté jsem při studiu v Praze pracoval jako programátor v softwarové firmě. V roce 2003 jsme společně s kamarádem založili softwarovou společnost MEMOS Software, kde pracuji doteď. Prošel jsem si postupně téměř všemi technickými i netechnickými rolemi. Kromě MEMOSu jsem stál u zrodu dalších nezávislých projektů, jako např. dnes již mezinárodně rozšířený CRM produkt, systém na rozpoznávání dokumentů na bázi umělé inteligence, ornitologické zařízení pro sledování ptactva, nebo aplikace na 3D plánování nakládky kamionů a kontejnerů.

V minulosti jsem se zejména věnoval vývoji databázových řešení a projektů, dnes se více věnuji aplikační infrastruktuře a jejímu zabezpečení.

Naše děti bude pravděpodobně IT provázet ještě ve větší míře než dnes nás. Proto považuji za důležité, aby si začaly osvojovat základní principy fungování počítačů a s tím spojenou trpělivost. Mojí motivací je, aby se děti staly v budoucnu pány technologie, ne jen jejími konzumenty.